1) Začněte fotit jednoduchá jídla
Naučte se fotit nejdříve jednoduchá jídla, například sušenky. Fotografování složitých jídel, kde je více různých ingrediencí, je daleko náročnější.
2) Hledejte kolem sebe inspiraci
Jak je výše zmíněno, food photography je v této době jeden z nejžádanějších žánrů a spousta lidí se mu věnuje. Není nic lepšího než se nechat právě těmito lidmi inspirovat.
3) Využívejte denní světlo
Přirozenost je pro focení jídla velmi důležitá a denní světlo je tedy ideální! Takže na focení jídla není potřeba vytvářet umělé světlo, co víc si přát?
4) Nastavení bílé ve fotoaparátu
Bílá barva lze samozřejmě upravit i v Zoner Photo Studio, avšak proč si neušetřit práci a nenastavit si ji rovnou ve foťáku.
5) Zvolte správný úhel
Focení jídla shora je už pasé. Tento úhel jídlo zkresluje a vidíte pak něco jiného, než co před vámi skutečně na talíři leží. Trošku experimentování určitě neuškodí, tak zkuste fotit jídlo z více úhlů.
6) Bílé pozadí
Bílá barva na pozadí neurazí, ale ani nenadchne. Je daleko lepší pracovat s barvami tak, aby fotka ve výsledku vyvolala nějakou emoci v lidech, kteří se na ni podívají.
7) Správné ostření a práce s clonou je základ
Ačkoliv fotky s nízkým clonovým číslem vypadají efektně, u fotografování jídla je potřeba ukázat, jak jídlo skutečně vypadá, proto se většinou volí clona 3.5-6.
O focení jídla se můžete dozvědět nejen mnohem více, ale také se vše rovnou naučit na našem kurzu Fotografování jídla.
Pokud fotky jídla využíváte dál pro propagaci a nalákání potenciálních zákazníků nebo mají sloužit jako vaše vizitka na sociálních sítích nebo webech, oceníte kouzla programu Zoner Photo Studio, díky kterému je zvládnete lehce doladit k dokonalosti tak, že se nad nimi divákům budou sbíhat sliny.